مهارت های سخت و نرم

مهارت های سخت

سخت - مهارت های سخت

همه ما توی هر سنی که باشیم و یا توی هر فیلدی که هستیم، یک سری مهارت ها رو یاد گرفتیم از جمله مهارت های سخت و نرم

ممکنه یکی رفته باشه کلاس آشپزی و آشپزی یاد گرفته باشه. یکی رفته کلاس زبان، یکی دوره های حسابداری رو گذرونده و غیره و غیره.

یا اصلا ممکنه یه نفر کلاس هم نرفته باشه مثل نجاری که این کار رو به صورت تجربی یاد گرفته و حسابی هم خبره شده توی این کار و حالا حتی میتونه این کارو به دیگران هم آموزش بده. یا مثلا یک نفر در مورد یک علمی مطالعه کرده و کلی کتاب خونده و تمام فوت و فن های اون کار رو یاد گرفته.

توی مقالات قبلی یاد گرفتیم که به این آموزش هایی که حالا  به هر نحوی اونها رو یاد گرفتیم، مهارت سخت میگیم که میتونیم اونها رو از روش های مختلفی بدست بیاریم و اگر به صورت دقیق بخواییم بگیم، مهارت های اکتسابی ای هستد که به مرور اون هارو بدست آوردیم.

یکی از ویژگی های مهارت سخت اینه که قابل سنجش هستن و میشه مقدارش رو از طرق مختلف سنجید مثلا با آزمون، مصاحبه و …  و میشه بهش نمره داد و سطح دقیقش رو بدست آورد.

اسم دیگه مهارت های سخت مهارت های فنی و اداری هست و دیگه از اسمش پیداست که توی کار به چیا میگیم مهارت های فنی. آدم ها وارد هر شغلی که بشن به مهارت هایی نیاز دارن که تخصصی اون شغل هستند. مثلا یک پزشک لازمه که علم پزشکی رو بدونه که بتونه طبابت کنه.

یا مثلا آرشیتکتی رو تصور کنید که نتونه نقشه بکشه… خب اصلا اسمش آرشیتکت نمیشه و یا هر شغل دیگه ای که میخواد باشه؛ بدون مهارت های سخت و تخصصی رفتن به اون شغل امکان پذیر نیست.

مهارت های سخت رو میتونیم با میزان IQ (بهره هوشی) نسبت بدیم و بگیم با هم رابطه مستقیم دارند. چون هرچی IQ افراد بیشتر باشه توانایی شون هم برای یاد گرفتن بیشتر میشه و میتونن مهارت های بیشتری رو یاد بگیرن.

در مصاحبه های شغلی بیشتر در مورد این موضوع از ما سوال میشه و برای اینکه استخدام بشیم معیار اصلی مهارت های سخته اما خوبی که این موضوع داره اینه که ما میتونیم این مهارت های سختی که داریم رو توی رزومه مون هم بیاریم تا بتونیم خودمون رو بیشتر بشناسونیم و از توانایی هامون صحبت کنیم.

اگر میخوایید در مورد مهارت های سخت هر شغل بدونید، آگهی های استخدام مربوط به اون رشته رو نگاه کنید.

وقتی کارفرما و یا مدیران توی سایت آگهی میدن برای جذب نیرو، شرایط احراز رو هم مینویسن که معمولا توی شرایط احراز به مهارت های سخت خیلی بیشتر اشاره میشه.

اینجوری و با هدف استخدام شدن اگر به آگهی مورد نظر نگاه کنیم، متوجه میشیم که چه توقعاتی از ما برای اون کار وجود داره و درصورت داشتن اون مهارت ها میتونیم با آوردنشون تو رزومه مون به فرآیند مصاحبه و استخدام شدنمون کمک کنیم.

به نظر برخی افراد هرچی مهارت های سخت بیشتری داشته باشیم، بیشتر نظر کارفرماها رو به خودمون جلب میکنیم و فرصت های شغلی بیشتری خواهیم داشت.

از طرفی باید حواسمون به این هم باشه که صرف داشتن یک دانش خاص و علامه دهر بودن توی اون کار، هیچ فایده ای برامون نخواهد داشت اگر که نتونیم از اون دانش استفاده کنیم.

پس درسته که این مهارت ها به صورت مستقیم میتونه باعث موفقیت ما بشه اما اون چیزی که داره به صورت غیر مستقیم نقشش رو بازی میکنه و میتونیم بگیم که به نوعی هم مهم تره، داشتن مهارت نرمه؛ یعنی طریقه استفاده کردن از مهارت های سخت.

مثل همون پزشکی که به خوبی به علم پزشکی واقفه اما قدرت اینو نداره که بتونه با مریضش ارتباط برقرار کنه در نتیجه اون بیمار هیچوقت متوجه اون علمی که دکترش داره نمیشه و دیگه هیچوقت به مطب اون دکتر نمیره.

مهارت های سخت از بعد مدیریتی

در این توضیح مرجع ما سایت همرو هست

1- محکم و استوار بودن، سرسخت در برابر فشار، غیرقابل نفوذ و دارای شکل محکم. این واژه ها بیانگر قدرت و قطعیت برای مدیران است.

2-  افراد دارای اختیار را قدرتمند و مطمئن در کارشان توصیف می‌کند.

و اما…

اطلاعات جدیدی رو در مورد مهارت های سخت بدست آوردیم و دیدیم که یکی از ملزومات موفقیته.

مهارت‌های سخت میزان توانایی هر فرد را در انجام هر کاری نشون می‌ده و مهارت‌های نرم میزان توانایی در ارائه اون و به‌کارگیری اون دانش است. به نوعی میشه گفت این دو مکمل همدیگه هستن و مهارت های نرم، به مهارت سخت جنبه کاربردی میده.

امروزه مدیران شرکت‌ها و مدیران منابع انسانی متوجه شده‌اند که پیشرفت در کار بدون درنظرگرفتن مهارت‌های نرم امکان‌پذیر نیست و معتقدند استخدام افراد با مهارت های نرم مهم تر از استخدام با مهارت های سخته چون مهارت های سخت رو میشه طی چند جلسه آموزش داد ولی آموزش مهارت های نرم بسیار سخت و زمان بر است.

دلیلش هم اینه که امروزه کار از حالت فنی صرف (مهارت های سخت) خارج شده و فاکتورهای مهمی مانند برخورد درست و مناسب با افراد و مسائل بسیار مهم شده است.

به همین دلیل در استخدام و ارتقای شغلی، این موارد به عنوان یک فاکتور مهم بررسی می‌شه چون حتی بهترین متخصص‌ها در توانایی های سخت هم اگر توانایی ایجاد تعامل با همکاراشون رو نداشته باشند، نمی‌تونند در روند کارها تأثیر چندانی داشته باشند.

همانطور که قبلا هم بهش اشاره شده، برای موفقیت در کسب‌وکار به ترکیبی از هر دو مهارت نیازه. مهارت های سخت رو میشه به راحتی آموزش دید اما نکته مهم اینجاست که برای اینکه مهارت‌های سخت رو به صاحبان کسب‌وکار نشون بدیم، به مهارت‌های نرم نیاز داریم.

شاید در ابتدا به وسیله این مهارت ها، در مصاحبه شغلی پذیرفته بشیم و وارد حرفه مورد علاقه‌مون بشیم اما برای موندن در این حرفه و همچنین برای پیشرفت در کار به همکاری و تعامل مناسب با همکارا نیاز داریم که وابسته به مهارت‌های نرم است.

به طور کلی به دانش و آموزش فنی خاص مربوط می شوند در حالی که مهارت های نرم ویژگی های شخصیتی مانند رهبری، ارتباطات یا مدیریت زمان هستند که در مطالب بعدی به تعریف و اهمیت هر کدوم میپردازیم. نکته ای که باید توجه داشته باشیم اینه که در رزومه درخواست شغلی خود حتما به مهارتهای نرم و مهارتهای سخت اشاره کنید و اگر موفقیت در زندگی فردی و شغلی برای شما اهمیت دارد روی یادگیری و توسعه مهارت های نرم خود حتما فکر کنید.

درباره‌ی محمد رازه

محمد رازه

همچنین ببینید

03  310x165 - چک لیست تصمیم گیری

چک لیست تصمیم گیری

بارها و بارها و برای تک تک ما پیش اومده که تصمیم گرفتیم بریم سفر؛ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.