small yellow bee green leaf pollinating generated by ai 660x330 - مورچه‌ها منطق فوق العاده‌ای دارند که می‌تواند برای استراتژیست‌ها الهام بخش باشد.
Small yellow bee on green leaf, pollinating generated by artificial intelligence

مورچه‌ها منطق فوق العاده‌ای دارند که می‌تواند برای استراتژیست‌ها الهام بخش باشد.

منطق مورچه‌ای دارای ۴ قسمت است:
اولین بخش آن این است: «یک مورچه هرگز تسلیم نمی شود»منطق خوبی است، اگر آنها به سمتی پیش بروند و شما سعی کنید متوقف‌شان کنید به دنبال راه دیگری می‌گردند . بالا می‌روند، پایین می‌روند، دور می‌زنند.آنها به جستجوی خود برای یافتن راه دیگر ادامه می‌دهند. چه منطق قدرتمندی؛ هرگز از جست و جوی راهی که تو را به مقصد مورد نظر می‌رساند دست نکش.


بخش دوم این است:«مورچه‌ها کل تابستان را زمستانی می‌اندیشند»این نگرش مهمی است. نمی‌توان اینقدر ساده لوح بود که گمان کرد تابستان برای همیشه ماندگار است . پس مورچه‌ها وسط تابستان در حال جمع آوری غذای زمستانشان هستند .آینده نگری اصل مهمی است و باید در تابستان فکر طوفان را هم کرد . باید همچنان که از آفتاب و شن لذت می برید به فکر سنگ و صخره هم باشید.


سومین بخش از منطق مورچه این است:«مورچه‌ها کل زمستان را مثبت می‌اندیشند»این هم مهم است . در طول زمستان مورچه‌ها به خود یادآور می‌شوند که این دوران زیاد طول نمی‌کشد‌؛ به زودی از اینجا بیرون خواهیم رفت‌. و در اولین روز گرم‌، مورچه‌ها بیرون می‌آیند . اگر دوباره سرد شد آنها برمی‌گردند زیر ، ولی باز در اولین روز گرم بیرون می‌آیند . آنها برای بیرون آمدن نمی‌توانند زیاد منتظر بمانند.


و اما آخرین بخش:یک مورچه در تابستان چه قدر برای زمستان خود جمع می‌کند؟«هر چه قدر که در توانش باشد»چه منطق فوق العاده‌ای است این منطق که هر چه قدر در توانایی‌ات است.یک بار دیگر با هم مرور کنیم:۱ هرگز تسلیم نشو۲ آینده را ببین (زمستانی بیاندیش)۳ مثبت بمان (تابستان را به خاطر بسپار)۴ همه تلاشت را بکن
آیا شما به اندازه یک مورچه منطقی هستید؟مانند یک مورچه منطقی باشیم و مانند مورچه بزرگ بیندیشیم!

درباره‌ی محدثه محمدپور

همچنین ببینید

بیبب 310x165 - دمینگ: ترس‌ را از بین ببرید

دمینگ: ترس‌ را از بین ببرید

‌ترس‌ یکی‌ از عواملی‌ است‌ که‌ در ظاهر باعث‌ افزایش‌ فعالیت‌ کارکنان‌ می‌شود ولی‌ واقعیت‌ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.