IMG 20240314 171313 977 660x330 - کارآفرینی؛ از‌ ایده تا موفقیت

کارآفرینی؛ از‌ ایده تا موفقیت

به گزارش روابط عمومی گروه پیشگامان در دومین دوره اینوویک که توسط مجموعه یوسرن برگزار شد، دکتر محمدرضا زاهدی مدیرعامل گروه پیشگامان درمورد چگونگی ثبت شرکت و قرارادهای تجاری ارائه مطلب کردند.

دکترمحمدرضا زاهدی که تجربه سالیانی کوچینگ و تیم داری را در کارنامه خود دارند دراین دوره برای دانشجویان وعلاقه مندان مشتاق درفعالیت حوزه کسب و کارسلامت راهکارهای تسهیل ورود به این عرصه را توضیح دادند.

وی با بیان اینکه گذشته افراد چراغ روشنی برای آینده آنان است واین مهم مسئولیت درکارها اهمیت بالایی دارد گفت: کارآفرینی فرایند تخریب خلاق است یعنی هرآنچه هست را خراب و به جای آن ارزش جدیدی خلق و جامعه و بازار را از تعادل خارج کنیم.

زاهدی با نام بردن از اسنپ به عنوان یک مثال روشن برای ایجاد ارزش در محیط کسب و کار تصریح کرد: بی شک هر تخریب و ساخت جدید با هدف افزایش منفعت پدید آورندگان آن کسب و کار رخ می‌دهد، بنابراین منفعت و سوداوری مهم است.

وی با اشاره به این مطلب که برای داشتن یک شرکت نیازمند چند مورد با اهمیت هستیم گفت: در اولین قدم باید ایده را انتخاب کنید افراد را بشناسید و وظایف هر فرد را مشخص کنید، مقدار سرمایه مورد نیاز و سهم هر فرد در سود و زیان را در نظر گرفته و آنگاه به نام برند برسید. این موارد برای تاسیس شرکت دارای اهمیت است.

گفتنی است در دومین دوره اینوویک که به صورت یک دورهمی بازی محوربرگزار شد، دانشجوها از تیم سازی و پیدا کردن ایده اولیه ثبت شرکت و ایده جذب سرمایه گذار تا تولید محصول و مارکتینگ را تجربه کردند.

به گفته برگزار کنندگان اینوویک هدف ازبرگزاری این دوره این است که دانشجویان قبل از ورود به این حوزه روند ایجاد کسب و کاروسختی های این راه را تجربه کنند.

در پایان دکتر نیما رضایی موسس ومدیر شبکه جهانی یوسرن از خدمات و حضور دکتر زاهدی قدردانی و از ایشان تقدیر به عمل امد.

درباره‌ی محدثه محمدپور

همچنین ببینید

7غف 310x165 - افتتاحیه اولین دوره بین المللی H_MBA باحضورمدیرعامل گروه پیشگامان برگزار شد.

افتتاحیه اولین دوره بین المللی H_MBA باحضورمدیرعامل گروه پیشگامان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی گروه سرمایه گذاری پیشگامان اولین دوره بین‌المللی مدیریت حرفه ای کسب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.